Menu
SIF Nyheder I går kl. 23:11
Snekkersten tabte på hjemmebane Snekkersten der ikke havde tabt på hjemmebane i over et år led deres første nederlag på egen bane til Ledøje-Smørum som ligesom Snekkersten var oprykkere. Kampen var rykket fra den sædvanlige opvisningbane til kunststofbanen, da vejret havde været hård mod den allerede hårdtprøvede bane.
SIF Nyheder
Sport Direct
SIF Nyheder
Annette Thelin, vores HR- og uddannelsesfunktion.
SIF Arrangement
Fantastisk start af Snekkersten i Serie 1
SIF Nyheder
DEBUTSEJR I LOKALOPGØRET IMOD HELLEBÆK
Kommende Kampe
September 2017
20.
onsdag
18.00
Hareskov IF
Herrer
U19
U19 Drenge 8-mands (99-00) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Snekkersten IF
Birkevang
20.
onsdag
18.00
Værløse BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 1
Værløse Stadion
Snekkersten IF
Værløse Stadion
20.
onsdag
18.00
Snekkersten IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Hørsholm-Usserød IK
Snekkersten Idrætscenter
20.
onsdag
18.15
IF Bytoften
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 1
Gladsaxe skole
Hornbæk/Snekkersten
Gladsaxe skole
20.
onsdag
19.00
Helsinge Fodbold (M)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 • P1
Helsinge Stadion Kunstgræs
FC Helsingør (Øst 1)
Helsinge Stadion Kunstgræs
20.
onsdag
19.00
Hvidovre
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017/18 • Pulje 1
Kæmpernes Arena
FC Helsingør
Kæmpernes Arena
21.
torsdag
18.00
Ålholm IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Ålholmskolen
Snekkersten IF
Ålholmskolen
21.
torsdag
18.00
Hornbæk/Snekkersten
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 1
Pedella Park Kunstgræs
Allerød Fodbold Klub
Pedella Park Kunstgræs
21.
torsdag
18.00
Humlebæk BK
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Snekkersten IF
Humlebæk Stadion
21.
torsdag
18.00
Snekkersten IF
Kvinder
U11
U11 Piger 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Greve Fodbold
Snekkersten Idrætscenter
22.
fredag
18.30
Bagsværd BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Snekkersten IF
Bagsværd Stadion Kunstgræs
23.
lørdag
10.00
Hornbæk IF
Kvinder
U13
U13 Piger Øst 8M (05) efterår • Pulje 1
Pedella Park
Snekkersten IF
Pedella Park
23.
lørdag
10.18
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 15
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
23.
lørdag
10.18
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 2
Allerød Idrætspark
IS Skævinge
Allerød Idrætspark
23.
lørdag
10.54
Blovstrød IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 15
Helsingør Idrætspark
Snekkersten IF
Helsingør Idrætspark
23.
lørdag
10.54
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Snekkersten IF
Allerød Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Kvistgård IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 15
Helsingør Idrætspark
Snekkersten IF
Helsingør Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Snekkersten IF
Allerød Idrætspark
23.
lørdag
12.00
Humlebæk BK
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Snekkersten IF
Humlebæk Stadion
23.
lørdag
12.24
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 15
Helsingør Idrætspark
Helsingør IF Fodbold
Helsingør Idrætspark
23.
lørdag
12.24
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Brødeskov IF
Allerød Idrætspark
23.
lørdag
13.00
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 2
Karsemosegård
Snekkersten IF
Karsemosegård
23.
lørdag
13.00
Fredensborg BI
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (03) Efterår • Pulje 1
Fredensborg Stadion
Snekkersten IF
Fredensborg Stadion
23.
lørdag
13.30
Ølstykke FC
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Ølstykke Stadion
Snekkersten IF
Ølstykke Stadion
23.
lørdag
13.30
Brøndbyernes IF
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 1
Brøndby Stadion
Snekkersten/Hornbæk
Brøndby Stadion
23.
lørdag
14.30
Hvidovre IF
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Hvidovre IF's baner
FC Helsingør
Hvidovre IF's baner
23.
lørdag
15.00
Lundtofte Boldklub
livescore
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
Snekkersten IF
Lundtofte Idrætsplads
23.
lørdag
16.00
AC Horsens
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
CASA Arena Horsens
FC Helsingør
CASA Arena Horsens
24.
søndag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Snekkersten IF
Allerød Idrætspark
24.
søndag
10.00
Snekkersten IF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) begynder - 24. september • Pulje 2, 2 baner
Hørsholm Idrætspark
B. 82, Virum
Hørsholm Idrætspark
24.
søndag
10.18
Hareskov IF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) begynder - 24. september • Pulje 2, 2 baner
Hørsholm Idrætspark
Snekkersten IF
Hørsholm Idrætspark
24.
søndag
10.30
Birkerød IF "Skjold"
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Snekkersten IF
Birkerød Stadion
24.
søndag
10.54
Snekkersten IF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) begynder - 24. september • Pulje 2, 2 baner
Hørsholm Idrætspark
Hørsholm-Usserød IK (2)
Hørsholm Idrætspark
24.
søndag
11.00
Lyngby Boldklub
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Lyngby Stadion
FC Helsingør
Lyngby Stadion
24.
søndag
11.00
Hørsholm-Usserød IK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Snekkersten IF
Hørsholm Idrætspark
24.
søndag
11.30
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (08) begynder - 24. september • Pulje 2, 2 baner
Hørsholm Idrætspark
Snekkersten IF
Hørsholm Idrætspark
24.
søndag
12.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Hornbæk/Snekkersten
Frederiksværk Stadion
24.
søndag
12.30
FC Helsingør
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Dragør BK
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
24.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
Næstved
Helsingør Idrætspark
24.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
AB Tårnby
Helsingør Idrætspark
25.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Hornbæk/Snekkersten
Virumgård kunstgræsbane
26.
tirsdag
18.45
Snekkersten/Hornbæk
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 1
Pedella Park Kunstgræs
Jyllinge FC
Pedella Park Kunstgræs

Klub Sponsorer

Hold Sponsor

Download "Velkommen i klubben"

SIFSHOP.DK

Seneste nyheder

  • SIF Arrangement
    Fodboldskole 2017
  • SIF Arrangement
    Snekkersten IF - Fodbold - U12-drenge i Holland
  • SIF Arrangement
    Resultat fra Lions Cup 2017
  • SIF Arrangement
    SIF - Motionsløb 2017
  • SIF Arrangement
    Pigeraketten 2017

Seneste nyheder

  • SIF Sponsor
    Der skal lyde et kæmpe tak fra alle pigerne!
  • SIF Sponsor
    Verisure kan sponsorere Snekkersten IF - fodbold med din hjælp