Menu
SIF Arrangement 11. maj kl. 22:06
SIF Motionsløb 2016.
SIF Nyheder
Udsalg på Klubkontoret
SIF Nyheder
Klub Kontoret - Lukket
SIF Sponsor
U13 Pigerne er blevet sponseret
SIF Nyheder
Beretning fra generalforsamling i Snekkersten Idrætsforenings Forretningsudvalg torsdag den 31. marts.
Kommende Kampe
Maj 2016
30.
mandag
19.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Snekkersten IF
Hørsholm Idrætspark
31.
tirsdag
18.00
Snekkersten IF
Kvinder
U13
U13 Pige Mester 8M (03) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Espergærde IF
Snekkersten Idrætscenter
31.
tirsdag
18.30
Snekkersten IF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Gilleleje FK
Snekkersten Idrætscenter
31.
tirsdag
19.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (97-98) • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Snekkersten IF
Vallensbæk Idrætscenter
31.
tirsdag
19.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Snekkersten IF
Allerød Idrætspark
31.
tirsdag
19.00
Hvalsø IF (S2)
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
Hvalsø ny Idrætsplads
Snekkersten IF (S2)
Hvalsø ny Idrætsplads
Juni 2016
1.
onsdag
18.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (01) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Snekkersten IF
Frederiksværk Stadion
1.
onsdag
18.30
Hornbæk/Snekkersten (2)
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (01) • pulje 1
Pedella Park
Herstedøster IC
Pedella Park
2.
torsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (04) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Snekkersten IF
Frederiksværk Stadion
3.
fredag
18.30
Snekkersten IF
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (97-98) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Espergærde IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.00
Snekkersten IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (04) • Pulje 4
Snekkersten Idrætscenter
Helsingør IF Fodbold
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.00
Snekkersten IF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Lundtofte Boldklub (1)
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.00
BSV
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Snekkersten IF
Rundforbi Stadion
4.
lørdag
10.00
Farum BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (05) • Pulje 1
Farum Park
Snekkersten IF
Farum Park
4.
lørdag
10.00
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 6
Snekkersten Idrætscenter
Espergærde IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.00
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 8
Snekkersten Idrætscenter
Brede IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(07) begynder- 4. juni Medalje • Pulje 5, 2 baner
Ølstykke Stadion
Snekkersten IF
Ølstykke Stadion
4.
lørdag
10.18
Hareskov IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 2
Birkevang
Snekkersten IF
Birkevang
4.
lørdag
10.36
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 6
Snekkersten Idrætscenter
Snekkersten IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.36
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 8
Snekkersten Idrætscenter
Snekkersten IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
10.54
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 2
Birkevang
Jægerspris IK
Birkevang
4.
lørdag
10.54
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(07) begynder- 4. juni Medalje • Pulje 5, 2 baner
Ølstykke Stadion
Brødeskov IF
Ølstykke Stadion
4.
lørdag
11.00
Hundested IK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (03) • Pulje 1
Hundestedhallen
Snekkersten IF
Hundestedhallen
4.
lørdag
11.12
Karlebo IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(07) begynder- 4. juni Medalje • Pulje 5, 2 baner
Ølstykke Stadion
Snekkersten IF
Ølstykke Stadion
4.
lørdag
11.15
Snekkersten IF (1)
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (01) • pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Herstedøster IC
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
11.30
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 6
Snekkersten Idrætscenter
Hillerød GI
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
11.30
Snekkersten IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 8
Snekkersten Idrætscenter
Rudersdal Boldklub
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
11.30
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 2
Birkevang
B. 1973, Herlev
Birkevang
4.
lørdag
11.48
Frederikssund FB
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(07) begynder- 4. juni Medalje • Pulje 5, 2 baner
Ølstykke Stadion
Snekkersten IF
Ølstykke Stadion
4.
lørdag
12.00
Hornbæk/Snekkersten (2)
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (01) • pulje 1
Pedella Park
Hillerød GI Damer 2010
Pedella Park
4.
lørdag
12.06
Helsinge Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 6
Snekkersten Idrætscenter
Snekkersten IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
12.06
B. 82, Virum
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 8
Snekkersten Idrætscenter
Snekkersten IF
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
12.06
Hareskov IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (07) 2 - 4. juni - Medalje • Pulje 2
Birkevang
Snekkersten IF
Birkevang
4.
lørdag
12.30
Snekkersten IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (03) • Pulje 2
Snekkersten Idrætscenter
Bagsværd BK
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
13.00
Hillerød Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (99) • Pulje 1
Hillerød Stadion
Snekkersten IF
Hillerød Stadion
4.
lørdag
13.30
Vapnagård FK 72
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 2
Borupgårdskolen
Snekkersten IF
Borupgårdskolen
4.
lørdag
14.00
Snekkersten IF
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Forår (99-00) • Øst 2
Snekkersten Idrætscenter
Allerød Fodbold Klub
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
14.00
Snekkersten IF
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (01) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Greve Fodbold
Snekkersten Idrætscenter
4.
lørdag
14.45
IF Bytoften
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Gladsaxe skole
Snekkersten IF (1)
Gladsaxe skole
4.
lørdag
16.00
Snekkersten IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Frederiksværk FK
Snekkersten Idrætscenter
5.
søndag
10.00
Snekkersten IF (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 11
Mørdrup Idrætsanlæg
Espergærde IF (4)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
10.18
Espergærde IF (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 12
Mørdrup Idrætsanlæg
Snekkersten IF (2)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
10.18
Snekkersten IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (05) 2+beg. - 5.juni - Medalje • Pulje 3
Frederikssund Stadion
Frederikssund FB (1)
Frederikssund Stadion
5.
søndag
10.36
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 11
Mørdrup Idrætsanlæg
Snekkersten IF (1)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
10.36
Gislinge BK
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (05) 2+beg. - 5.juni - Medalje • Pulje 3
Frederikssund Stadion
Snekkersten IF
Frederikssund Stadion
5.
søndag
11.12
Snekkersten IF (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 12
Mørdrup Idrætsanlæg
Nivå-Kokkedal FK (1)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
11.12
Snekkersten IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (05) 2+beg. - 5.juni - Medalje • Pulje 3
Frederikssund Stadion
Helsinge Fodbold
Frederikssund Stadion
5.
søndag
11.30
Hillerød Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Hillerød Stadion
Snekkersten IF
Hillerød Stadion
5.
søndag
11.30
Snekkersten IF (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 11
Mørdrup Idrætsanlæg
BSV (2)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
12.00
Hornbæk IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Pedella Park
Snekkersten IF
Pedella Park
5.
søndag
12.00
Snekkersten IF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (04) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Espergærde IF
Snekkersten Idrætscenter
5.
søndag
12.00
Snekkersten IF
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (04) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Fredensborg BI
Snekkersten Idrætscenter
5.
søndag
12.06
Nivå-Kokkedal FK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 11
Mørdrup Idrætsanlæg
Snekkersten IF (1)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
12.06
Snekkersten IF (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 12
Mørdrup Idrætsanlæg
Gilleleje FK (2)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
12.06
Snekkersten IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (05) 2+beg. - 5.juni - Medalje • Pulje 3
Frederikssund Stadion
Frederikssund FB (1)
Frederikssund Stadion
5.
søndag
12.42
BSV (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 5. juni - Medaljestævne • Pulje 12
Mørdrup Idrætsanlæg
Snekkersten IF (2)
Mørdrup Idrætsanlæg
5.
søndag
14.00
Snekkersten IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (02) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Snekkersten Idrætscenter
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Facebook

Instagram #SIF3070

Klub Sponsor

SIFSHOP.DK

Cafe'en

  • SIF Arrangement
    SIF Motionsløb 2016.
  • SIF Arrangement
    Åbning af Kunstgræsbanen
  • SIF Arrangement
    DBU Pigeraketten lander i Snekkersten
  • SIF Arrangement
    DBU Pigeraketten 2016
  • SIF Arrangement
    SIF Motionsløb 2016

  • SIF Sponsor
    U17 Drengene er blevet sponseret
  • SIF Sponsor
    U13 Pigerne er blevet sponseret